Iz Kraša su izvijestili da su zaprimili Obavijest o dosezanju i prelasku praga od 30% glasačkih prava u Kraš d.d. Zagreb od dioničara KAPPA STAR LIMITED, društvo s ograničenom odgovornošću iz Nicosie, Cipar.
Prag od 30 posto prijeđen je 30. lipnja ove godine, a Kappa Star Limited u vlasništvu Nebojše Šaranovića sada drži 449.602 dionice Kraša, odnosno 30,01 posto udjela. Najveći vlasnik Kraša je Mesna industrija Braća Pivac s 52,82 posto udjela odnosno 791.640 dionica.
Kraš grupa je u prvom tromjesečju ostvarila neto dobit od 7,3 milijuna kuna, što je rast od 1,9 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U prva je tri mjeseca Kraš grupa je ostvarila 215,5 milijuna kuna ukupnih prihoda, pri čemu su prihodi od prodaje iznosili 213,8 milijuna kuna.